10. YIL
0216 414 59 59
WhatsApp 05534180777
Londra Turu - Ramazan Bayramı - Türk Hava Yolları İle


TUR GENEL TANIMI

Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması gerekmektedir.
Gezilecek Yerler: Londra (3)
Kalkış Noktaları: İstanbul Yeni Havalimanı
Geceleme: 3 Gece 4 Gün
Konaklama: Belirtilen ve benzeri kategorideki 4* Best Western Plus Seraphine Hammersmith Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
Tarihler:
Tur Programını Yazdır

1. Gün: ISTANBUL – LONDRA 23 Mayıs 2020

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 3 saat önce 04:30’da hazır bulunuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1981 sefer sayılı uçuşu ile 07:25’te Londra’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel saat ile 09:30’da Londra’ya (Gatwick Havaalanı) varışımız sonrası bizleri bekleyen özel aracımız ile gerçekleştireceğimiz panoramik Londra şehir turumuzda ; geniş Viktoria dönemi evleri ve yemyeşil bahçeleri, lüks restoranların ve alış veriş merkezlerinin varlığı ile zengin kesimin uğrak noktası Knightsbridge, Londra’daki Kraliyet Parkları’nın en büyüğü olan Hyde Park, Natural History Müzesi, uzunluğu yaklaşık 340 km olan ve İngiltere’nin güneyinden doğan Thames Nehri, Buckingham Palace, Palace of Westminster, Dünya’nın en büyük ikinci dört yüzlü saati Big Ben, Trafalgar Meydanı,  yüksekliği 52 metre ve etrafında bronzdan dev aslan heykelleri bulunan Amiral Nelson Anıtı, National Galery ve Londra’nın en işlek ve ünlü caddesi Picadilly Circus görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Gecelememiz Londra’daki otelimizde.


2. Gün: LONDRA 24 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Oxford & Windsor & Bichester Outlet Turu'na  ya da yarım günlük Oxford Turu'na katılabilirler. 
Akşam dileyen misafirlerimiz yine rehberimiz tarafından ekstra olarak gerçekleştirecek olan Royal Banquet & Show Turu’na katılabilir. Gecelememiz Londra’daki otelimizde. 
 
Oxford & Windsor & Bichester Outlet Turu | 85 Gbp Kişi başı (2-12 yaş çocuk 65 Gbp) (Ulaşım ve rehberlik dahil, kale girişi hariçtir.)
Bu turumuzda, Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz İngiltere’nin güneydoğusundaki, kültürel ve tarihi açıdan önemli şehri Oxford`a ve sonrasında da Londra’ya 1-1,5 saat uzaklıkta bulunan yaklaşık 160 ünlü markanın outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidip keyfimizce alış veriş yapma fırsatını yakalayacağız. Devamında da Kraliçenin yazlık sarayının bulunduğu Windsor'ı geziyoruz, 5 hektarlık alan üzerine inşa edilmiş 1000 yıllık bu sarayı yalnızca kraliçe burada olmadığı zaman ziyarete açıktır.


Oxford turu | 50 Gbp Kişi başı (2-12 yaş çocuk 30 Gbp) (Metro ile ulaşım ve rehberlik dahildir)
Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz İngiltere’nin güneydoğusundaki, kültürel ve tarihi açıdan önemli şehri Oxford şehrine gidip, Orta Çağ’dan kalma binalar arasında gezerek, Trinity Kolej Binası, Sheldonian Tiyatrosu, Avrupa’nı en eski kütüphanelerinden biri olan Bodleian Kütüphanesi, James Gibbs tarafından neo-klasik tarzda tasarlanmış Redcliffe Camera Binası ve Oxford'un en eski pub’ı The Bear görme imkanını bulacağız.

Royal Banquet & Show Turu | 65 Gbp Kişi başı (2-12 yaş çocuk 55 Gbp) (4 çeşit yemek + sınırsız bira, şarap, kola +rehberlik dahil, ulaşım metro ile yapılacak olup hariçtir)
Bu turumuzda, 4 çeşit yemek ve sınırsız bira ve şarap veya alkolsüz içecek olarak da kola ile birlikte; şarkı, dans ve akrobatik gösteriler eşliğinde keyifli bir akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin yönlendirmesiyle bu gecede kostüm de kiralayabilirler.


3. Gün: LONDRA 25 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak gerçekleştirilecek olan London Eye & Madame Tussauds & Thames Cruise Turu`na katılabilirler. Gecelememiz Londra’daki otelimizde.


London Eye & Madame Tussauds & Thames Cruise Turu | 110 Gbp Kişi başı (2-12 yaş çocuk 90 Gbp) (Metro ile ulaşım, giriş ücretleri ve rehberlik dahildir)
Bu turumuzda; Thames Nehri kıyısındaki, 1999 yılındaki resmi açılışından sonra kentin ikonu haline gelen, 135 metre yüksekliğindeki London Eye isimli dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme ve pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussauds Müzesi'ni gezme fırsatı buluyoruz. Daha sonrasında da Thames Nehri üzerinde tekne ile yapılacak tur ile tarihi Londra'yı görme imkanı yakalıyoruz.


4. Gün: LONDRA– İSTANBUL 26 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  check -out işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşuyor ve alan transferimiz için hareket ediyoruz. Biilet ve bagaj işlemleri 
sonrasında Türk Havayolları’ının TK1998 sefer sayılı uçuşu ile 17:00’da İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22:50’de İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.  Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.  

 


{{GALER}}


DAHİL OLANLAR

 Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-LGW/LGW-IST ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri 
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen ve benzeri kategorideki 4* Best Western Plus Seraphine Hammersmith Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Alan transferleri
 Londra şehir turu (Varışta panoramik) 
 Türkçe rehberlik Hizmeti 

DAHİL OLMAYANLAR

 Yurtdışı Çıkış Harcı
 Vize Ücreti 
 Ekstra Turlar
 Kişisel harcamalar  
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler 
• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Gezi Merkezi'nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
• Gezi Merkezi; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezi Merkezi sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
• Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 20 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir. 
• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir. 
• Bu tur için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması gerekmektedir. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Gezi Merkezi'nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.