10. YIL
0216 414 59 59
WhatsApp 05534180777
Lviv Turu - Türk Hava Yolları İle - 29 Ekim


TUR GENEL TANIMI

VİZESİZ! (YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERLE SEYAHAT İMKÂNI)
Gezilecek Yerler: Lviv
Kalkış Noktaları: İstanbul Havalimanı
Geceleme: 3 Gece 4 Gün
Konaklama: Tercih edilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Tarihler: 29 Ekim
420.00
Tur Programını Yazdır

1. Gün: ISTANBUL - LVIV 29 EKİM 2020 PERŞEMBE

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 05.45’te buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK441 sefer sayılı uçuşu ile 08:15’te Lviv’e uçuyoruz. Yerel saat ile 09:20’de Lviv’e varıyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kentlerden biri. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Doğu Avrupa kenti. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan kent, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturuyor. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “Aslanlar Kenti” adıyla anılan Lviv kentinin opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu’nun binasını, Svobada Meydanı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitlerden kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominik Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni, Rynok Meydanı’nı görecek olup, kentin farklı yüzleri hakkında fikir edineceğiz. Yerel bir restoranda “Hoş geldiniz” akşam yemeği. Konaklamamız Lviv’de ki otelimizde.


2. Gün: LVIV 30 EKİM 2020 CUMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek, tüm gün sürecek olan ekstra Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Kahve Fabrikası ve Arsenal (silah deposu), Potocki Sarayı, Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi Turu’na katılabilirler. Konaklamamız Lviv’deki otelimizde. 


Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Kahve Fabrikası ve Arsenal (silah deposu), Potocki Sarayı,  Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi Turu |55 Eur Kişi Başı
Bu turumuzda yüzlerce yıl önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’nin ardından içinde Osmanlı’ya da ait silahların bulunduğu meşhur silahlıkları göreceğiz. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve dört katlı satış merkezine gezip ardından Kahve Fabrikası’nda bir kahve molası vereceğiz ve sonrasında Potocki Ailesi’nin kendileri için 1880’lerde yaptırdığı Potocki Sarayı’nı gezeceğiz. Saray Sovyet döneminde düğün organizasyonları için kullanıldı. Günümüzde konut Ukrayna Cumhurbaşkanlığına aittir. Son olarak Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği, eski bir hapishane olan ancak günümüzde müzeleştirilmiş Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. 


3. Gün: LVIV 31 EKİM 2020 CUMARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek öğle yemekli Şatolar turu’na katılabilirler. Konaklamamız Lviv’deki otelimizde.


Öğle yemekli Şatolar turu | 70 Eur Kişi başı 
Bu esktra gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 2 tanesini görme imkânımız olacak, kendinizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkânına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. 


4. Gün: LVIV- İSTANBUL 1 KASIM 2020 PAZAR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında geçmişten bugüne Ukrayna köy yaşamının sergilendiği açık hava müzesi olan Etnoğrafya Parkı’nı gezeceğiz. Ardından yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, film setini andıran Lychakiv Mezarlığı’nı gezeceğiz. Gezilerimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile 21:10’da İstanbul’a hareket. 2 Kasım 2020, saat 00:25’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.


{{GALER}}

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.10.2020 4* TAURUS HOTEL Vb.420.00 €520.00 € 420.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 390.00 €
-Taksitler »

DAHİL OLANLAR

 Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Lviv - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 Havalimanı vergileri,
 Tercih edilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dahil),
 Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
 Lviv panoramik şehir gezisi,
 İlk akşam alınacak “Hoş geldiniz” yemeği (40 EUR),
 Etnografya Parkı turu (25 EUR),
 Lychakiv Mezarlığı turu (35 EUR),
 Türkçe rehberlik hizmeti.

DAHİL OLMAYANLAR

 Yurt dışı Çıkış Harcı (50 TL),
 Öğle Yemekleri,
 Programda belirtilmeyen akşam yemekleri,
 Programda dâhil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
 Kişisel harcamalar, 
 Minibar ve otel harcamaları,
 Fazla bagaj ücreti.

Gidiş

Dönüş

Tarihler

Günler

İstanbul - Lviv

Lviv - İstanbul

Lviv

Lviv

29.10.2020

01.11.2020

Perşembe

Pazar

08:15 - 09:20

21:10 - 00:25+1 
EKSTRA TURLAR:

TUR

ÜCRETİ

Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Kahve Fabrikası ve Arsenal (silah deposu), Potocki Sarayı,  Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi Turu

55 EUR

Öğle yemekli Şatolar Turu

70 EUR

TOPLAM

125 EUR

 

• Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 125 EUR olan 2 turdan oluşan esktra tur paketi 100 EUR olacaktır.
• Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

 

UKRAYNA
Ukrayna, Doğu Avrupa’da, güneyinde Moldova ve Romanya, batısında Slovakya, Polonya ve Macaristan, kuzeyinde Beyaz Rusya ve doğusunda Rusya ile komşudur. Ukrayna adı, eski Slav dilinde "sınır ülkesi" anlamına gelmektedir ancak şimdi bilimsel çevrelerde başka görüşler de vardır. Tamamı Avrupa'da olan en geniş ülke ve Avrupa'daki en geniş ikinci ülkedir (Rusya'nın Avrupa'daki bölümünden sonra). Ukrayna yasama, yürütme ve yargının ayrı olduğu, yarı başkanlık sistemi ile yönetilen bir üniter devlettir. Başkenti ve en büyük şehri Kiev'dir. Ukrayna topraklarında 7 adet UNESCO Dünya Mirası bulunmaktadır.

 

Resmi dili; Ukraynaca
Para birimi; Grivna
İklim; Ilıman - Karasal iklim
Priz tipi: C/F tipi


Lviv 
Lviv, 1265 yılında Galiçya Kralı Danylo Haltsky ve oğlu tarafından Lev tarafından kuruluyorAslan anlamına gelen Lev zamanla Lviv’e dönüşüyor. Bu yüzden şehrin ambleminde ve birçok yerinde aslan figürlerine rastlanır. Şehrin tarihi merkezi UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış ve koruma altında. Tarihi Galiçya bölgesinin merkezi olma özelliğini taşır. Şehir tarihi yapısını 2. Dünya Savaşı'nda korumayı başarmıştır. Lviv, Ukrayna’nın kültür başkenti konumundadır. İkinci dünya savaşı zamanında Polonyalı’ların yaşadığı bir şehirken, savaş sonrası Polonya’nın batıya kaydırılmasıyla Ukrayna topraklarına katılmıştır. Kiliseleri, müzeleri ve opera binasıyla olduka önemli bir tarihi kent kabul edilen Lviv, mimari ve kalitesiyle tam bir Avrupa kenti niteliğindedir. Çoklu kültürel yapıya sahip şehirde Polonyalılar, Yahudiler, Ukraynalılar, Almanlar ve diğer birçok irili ufaklı toplum yüzyıllardır birlikte yaşıyorlar.

 

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Gezi Merkezi'nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
• Gezi Merkezi; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile 
gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezi Merkezi sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Gezi Merkezi'nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir. 
• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşebilir.