9. YIL
0216 414 59 59
WhatsApp 05534180777
NALADHU MALDIVES
Maldiv Maldivler
İndirim Fırsatı
Tesis Bilgileri
Fiyatı Sorunuz
KİŞİ | GECE

Adres : Veligandu Huraa, South Male Atoll 20109

 • Seyahat Sigortası
 • Maldiv Maldivler

 •  

  FİYAT TABLOSU

  Fiyat Sorunuz.

  OTEL BİLGİLERİ

  Tesis  Male  Atoll’de bulunmakta olup ,toplam  19 odası vardır. Male adasına sürat motoru  35 dakikalık mesafededir.
  Otelin lobisinde ve odalarıda Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı mevcuttur!

  KIDS CLUB: 3-12 yaş arası çocuklar için harika zaman geçirmeniz için size inanılmaz aktiviteler sunmaktadır.

  NALADHU SPA: Naladhu'nun spa profesyonellerinden oluşan ekibi, spa lüksünde nihai olanı, özellikle kendi kişiselleştirilmiş spa deneyiminiz için size Sahil veya Okyanus Evinizin mahremiyetinde tadını çıkarmanız için bir dizi günlük program hazırlamaktadır.

  DALIŞ OKULU: Maldivler'de en iyi manzaranın bazılarını görmek için yüzeyin altına dalmanız yeterli olacaktır. PADI Dalış Merkezi, bir dizi SCUBA sertifika kursu sunmaktadır. SCUBA keşiften gelişmiş açık suya, enkaz dalışına ve hatta kurtarma dalışına kadar değişen sınıflarla Naladhu sakinleri, yeteneklerine uygun bir macera bulacağından eminiz. Her gün, merkez çeşitli yerlerde dört dalış sunmaktadır - aslında, adanın yarım saatlik bir yarıçapında, tadını çıkaracak en az 20 dünya sınıfında dalış bulunmaktadır.

  DÜĞÜN SERENOMİSİ: Hayalinizdeki düğününüzü gerçekleştirmek için paketlerimizin detaylarını isteğiniz.

  RESTAURANT ve BARLAR
  The Living Room Restaurant:Ana restaurant
  Intımate Dınıng: Size özel yemek çeşitleri bulunmaktadır.
  Naladhu'nun beyaz kumsallarında piknik veya mum ışığında akşam yemeği
  Oturma odası havuz katında lagün batışı
  Yakındaki Guli Fushi'de özel adada yemek
  Özel plajda kabin yemeği
  Lagün boyunca bir yelken için, bir dhoni olan Riyaa'da akşam yemeği
  Coconut Grove firelight tarafından ve Dalga kırıcılar özel yemek alanı
   Lüks motor yatında akşam yemeğini,
  Naladhu Raanee özel yemek
  Konaklama Seçenekleri: Oda Kahvaltı,Yarım Pansiyon,Tam Pansiyon

  ODA ÖZELLİKLERİ:

  Ocean Pool House(Okyanus havuzlu ev )Özellikleri: Havuzlu Okyanus Evi, turkuaz mavi su lagününün engellenmeden manzarasını ve gizlilik için nihai seçimle dalgalar sallıyor.  Ahşap mobilyalar, serin tonlar ve çağdaş bir ambiyant, zarif Naladhu Evleri tarzını simgeler. Şelale duşu ve özel buhar odası bulunan al-fresco yüzme havuzu, begonvil ve frangipani ile gölgelik ve 8x4 sonsuzluk havuzu bulunmaktadır.Odada iPod, DVD oynatıcı,40 "LCD uydu TV ve Bose ev surround ses tiyatro sistemi,Açık hava banyosu ve açık hava duş, kapalı cam duvarlı buhar duşlu, Açık ve kapalı gündüz yatakları ve güverte mobilyaları,Çay-üreticisi ve espresso makinesi,Özel şarap mahzeni ve gurme mini bar,WiFi, faks ve kablosuz telefon,Lüks olanaklar ve kokulu oda mumları,Evde Master hizmeti ve Plaja doğrudan erişim mevcuttur.

  Beach Pool House(Sahil havuzlu ev )Özellikleri: Sahil Havuz Evi 300 metrekarelik alanda, beyaz kumlu plaja erişen adada rahat bir alana sahiptir. Havuz, adanın lagün kenarında huzurlu bir plaja uzanan arka bahçeye açılıyor ve nihai bir gizlilik sağlamak için yemyeşil tropik bitki örtüsü ile çevrilidir. Şık parke mobilyalar, serin tonlar ve çağdaş bir ambiyans. Şelale duşu ve özel buhar odası bulunan Al-fresco banyo köşkleri ,8x4 sonsuzluk havuzu ve frangipani ile gölgelik,Özel yemek salonu ile Hardwood sahil güverte bulunmaktadır.Odada iPod, DVD oynatıcı,40 "LCD uydu TV ve Bose ev surround ses tiyatro sistemi,Açık hava banyosu ve açık hava duş, kapalı cam duvarlı buhar duşlu, Açık ve kapalı gündüz yatakları ve güverte mobilyaları,Çay-üreticisi ve espresso makinesi,Özel şarap mahzeni ve gurme mini bar,WiFi, faks ve kablosuz telefon,Lüks olanaklar ve kokulu oda mumları,Evde Master hizmeti ve Plaja doğrudan erişim mevcuttur.

  Ocean Pool Villa(Okyanus havuzlu villa ): İnanılmaz bir gizlilikle okyanusa bakan bir villa. 300 metrekarelik alan ve 24 saat House Master hizmeti. Okyanusa uzanan ahşap güverte okyanusun mükemmel manzarasını oluşturur. Beyaz Kumlu Plaj ve turkuaz lagün birkaç adım uzaklıktadır. Ahşap mobilya, Klasik tasarım ve doğal tonlar güzel iç mekanlar yapar. Okyanusa ilham veren su kiremitlerine sahip özel 35 metrekarelik havuza dalın ve villanızdaki tüm modern konforlarınızı keşfedin.Özel yemek salonu ile sert ahşap okyanus önü güverte bulunmaktadır.Odada iPod, DVD oynatıcı,40 "LCD uydu TV ve Bose ev surround ses tiyatro sistemi,Açık hava banyosu ve açık hava duş, kapalı cam duvarlı buhar duşlu,
  Açık ve kapalı gündüz yatakları ve güverte mobilyaları,Çay-üreticisi ve espresso makinesi,Özel şarap mahzeni ve gurme mini bar,WiFi, faks ve kablosuz telefon,Lüks olanaklar ve kokulu oda mumları,Ev Üstün Hizmet ve Sahilde özel kabin bulunmaktadır.

  Naladhu Pool Residence (Havuzlu Residence ):  600 metrekarelik alana sahiptir. Sevimli bir yemek pavyonuna ve salona sahip olan güneş güvertesi, 95 metrekarelik havuzun kenarında ve havuza giden Al Fresco yemek terasında bulunmaktadır. İyi donanımlı uşak mutfak, kapalı yemek ve oturma odasının arkasında bulunmaktadır. Ana süit soyunma odası, kral yatak odası, salon alanı ve yağmur duşlu mavi okyanus ve banyo manzaralı bir daybed balkondan oluşmaktadır. Alt katta yer alan iki yataklı yatak odası soyunma odası ve küvet ile kapalı ve açık duşlardan oluşmaktadır. Odanın içinde,Salıncak, güneş şezlongları ve yemek salonu ile sert ahşap okyanus önü güverte, 20 x 5 metre havuz, Okyanusa bakan gündüz balkon,1 çift yatak odalı okyanusa bakan, Ayrı küvet ve duşlu banyo, açık duş ve okyanusa bakan güverteye giden yol erişimi,1 yemek odası ve oturma odası,Tam uşak mutfağı bulunmaktadır.Odada iPod, DVD oynatıcı,Açık ve kapalı gündüz yatakları ve güverte mobilyaları,Lüks olanaklar ve kokulu oda mumları,Evde Master hizmeti ve Lagüne bakan özel plaj ve kabin mevcuttur.

  NOT: Tesiste verilen hizmet açık alanların bazılarının kullanımı ve konseptleri  mevsimsel koşullara bağlı olarak sınırlandırılabilir.

  MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

  Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
  ParaBirimi:Rufiyaa
  Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
  Uçuş Süresi : 8 Saat 
  Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

  Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
  Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
  Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

  Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

  Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

  MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
  Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

  MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
  Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
  aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
  İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
  İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
  İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
  Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
  Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
  eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

  MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
  Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
  Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

  MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
  Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler,ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

  MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
  Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerininbaşında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

  MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
  Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde,İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

  MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
  Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

  MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  *Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
  *Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
  *Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
  *Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
  *Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
  *Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
  *Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
  *Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
  *Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
  *Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
  *Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
  *Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
  *Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
  *Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.
  *Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.

   


   

       Çocuklar İçin
  Mini Club       
    Oda Özellikleri
  Balkon Banyo Malzemeleri Banyo-Duş Banyo-Küvet
  Bornoz,Terlik vs. Cd Çalar Çalışma Masası Çay /Kahve Makinesi
  DVD Oynatıcı Klima Minibar (Ücretli) Oturma Grubu
  Parke/Seramik Kaplı Zemin Saç Kurutma Makinesi Telefon(Ücretli) Televizyon
  Uydu sistemi Ütü Masası     
    Otel Özellikleri
  * Balayı Oteli *Aile Dostu 24 Saat Oda Servisi (Ücretli) Açık Havuz
  Açık Restoran Ala Carte Restoran (Ücretli) Bahçe Bar
  Çamaşır Yıkama-Ütü (Ücretli) Evcil Hayvan Kabul Edilmez. Fitness Güzellik Merkezi
  Kapalı Havuz Kuru Temizleme (Ücretli) Kütüphane Market (Ücretli)
  Masaj (Ücretli) Sauna (Ücretli) SPA (Ücretli) Televizyon Odası
  Uyandırma Servisi Wireless (Ücretli)     
    Spor ve Aktiviteler
  Balık Tutma Dalış (Ücretli) Kano Masa Tenisi
  Snorkel Dalma Sörf (Ücretli) Su Sporları Tenis Ekipmanları (Ücretli)
  Tenis Kortu (Ücretli) Tenis Kortu Işıklandırması (Ücretli)     


  Etkinlik &Kampanya

  OTELİN KONUMU

  VIDEO

  Otel Hakkında Düşünceleriniz

  Ad Soyad
  Mesajınız
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  İncelediğiniz Oteller