10. YIL
0216 414 59 59
WhatsApp 05534180777
HURAWALHI ISLAND RESORT
Maldiv Maldivler
İndirim Fırsatı
Tesis Bilgileri
Fiyatı Sorunuz
KİŞİ | GECE

Adres : Lhaviyani Atoll

 • Seyahat Sigortası
 • Maldiv Maldivler

 •  

  FİYAT TABLOSU

  Fiyat Sorunuz.

  OTEL BİLGİLERİ

  Tesis  Lhaviyani Atoll’de bulunmakta olup ,toplam 90 odası vardır. Male adasına deniz uçağıyla 40 dakikalık mesafededir.
  Otelin lobi ve odalarında Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı!

  DUNİYE SPA: Sualtı yüzeyi, bütünlük, basitlik, saflık ve benzersiz özelliklere odaklanmış gerçekten tropikal bir spa deneyimi sağlar.
  Terapistin iyileştirici enerjisi Asya masaj teknikleriyle ve saf organik bileşikler, her konuk için bakıma yönelik doğal, bütünsel, kişiselleştirilmiş bir yaklaşımı izlemektedir.

  DALIŞ MERKEZİ : PADI 5 * eğitim merkezinde,Düzenli olarak rehberli dalış ve şnorkel gezileri, ekipman ve aksesuar satışları, kiralama hizmetleri vermektedir.

  DÜĞÜN SERENOMİSİ: Maldivlerin romantik özüyle muhteşem bir düğüne evet diyebilirsiniz.

  RESTAURANT ve BARLAR
  5.8 UNDERSEA RESTAURANT:Çeşitli modern Asya ve Avrupa yemekleri
  AQUARIUM RESTAURANT: Deniz ürünleri ile eşsiz bir yemek deneyimi sunar.
  CANNELİ RESTAURANT: Ana restaurant açık bufedir.
  COCO BAR: Muhtesem kokteyller
  24- hour In-Villa Dining: Özel villa yada suitinize 24 saat servis verir.

  Konaklama Seçenekleri: Oda – Kahvaltı, Yarım pansiyon, Tam Pansiyon,Herşey Dahil

  ODA ÖZELLİKLERİ:

  BEACH Villa Oda Özellikleri: Odanın genişliği  105m2 olup, Lüks bir şekilde döşenmiş Beach Villa, adanın köpüklü beyaz plajı ve kaybolduğu lagün villanızdan birkaç adım uzaklıktadır.Balkon, Veranda/Avlu, Manzara, Deniz manzarası, Teras, TV, Telefon, DVD Oynatıcı, Uydu Kanalları, Kablolu Yayın Kanalları, Düz Ekran TV, Emanet Kasası, Klima, Çalışma Masası, Oturma Alanı, Vantilatör, Özel Giriş, Kanepe, Ahşap/Parke Zemin, Gardırop/Dolap, Kıyafet askılığı, Çamaşır kurutma askısı, Çekyat, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Bornoz, Ücretsiz Banyo Malzemeleri, Tuvalet, Banyo, Terlik, Tuvalet kağıdı, Minibar, Elektrikli Su Isıtıcısı, Dış mekan mobilyaları, Uyandırma Servisi, Havlular bulunmaktadır.

  BEACH Villa  Havuzlu  Oda Özellikleri: Odanın genişliği  132m2 olup, günbatımının büyüleyici manzaraları, özel, okyanusa bakan sonsuzluk havuzunuzun saf renkleri içinde dalma havuzu (27m2) bulunmaktadır. Balkon, Veranda/Avlu, Deniz manzarası, Havuz manzarası, Teras, TV, Telefon, DVD Oynatıcı, Uydu Kanalları, Kablolu Yayın Kanalları, Düz Ekran TV, Emanet Kasası, Klima, Çalışma Masası, Oturma Alanı, Vantilatör, Özel Giriş, Kanepe, Ahşap/Parke Zemin, Özel Havuz, Gardırop/Dolap, Kıyafet askılığı, Çamaşır kurutma askısı, Çekyat, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Bornoz, Ücretsiz Banyo Malzemeleri, Tuvalet, Banyo, Terlik, Tuvalet kağıdı, Minibar, Elektrikli Su Isıtıcısı, Dış mekan mobilyaları, Uyandırma Servisi, Havlular bulunmaktadır.

  OCEAN Villası  Oda Özellikleri: Odanın genişliği  105m2 olup, deniz üzerinde, lagüne dırek erişimi bulunan bu özel villalarda  güneşlenme terası ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde Balkon, Veranda/Avlu, Manzara, Deniz manzarası, Teras, TV, Telefon, DVD Oynatıcı, Uydu Kanalları, Kablolu Yayın Kanalları, Düz Ekran TV, Emanet Kasası, Klima, Çalışma Masası, Oturma Alanı, Vantilatör, Özel Giriş, Kanepe, Ahşap/Parke Zemin, Gardırop/Dolap, Kıyafet askılığı, Çamaşır kurutma askısı, Çekyat, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Bornoz, Ücretsiz Banyo Malzemeleri, Tuvalet, Banyo, Terlik, Tuvalet kağıdı, Minibar, Elektrikli Su Isıtıcısı, Dış mekan mobilyaları, Uyandırma Servisi,Havlular bulunmaktadır.

  OCEAN Villası Sunset  Oda Özellikleri: Odanın genişliği  105m2 olup, deniz üzerinde, lagüne dırek erişimi bulunan bu özel villalarda ,gunbatımı manzarası,güneşlenme terası ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde Balkon, Veranda/Avlu, Manzara, Deniz manzarası, Teras, TV, Telefon, DVD Oynatıcı, Uydu Kanalları, Kablolu Yayın Kanalları, Düz Ekran TV, Emanet Kasası, Klima, Çalışma Masası, Oturma Alanı, Vantilatör, Özel Giriş, Kanepe, Ahşap/Parke Zemin, Gardırop/Dolap, Kıyafet askılığı, Çamaşır kurutma askısı, Çekyat, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Bornoz, Ücretsiz Banyo Malzemeleri, Tuvalet, Banyo, Terlik, Tuvalet kağıdı, Minibar, Elektrikli Su Isıtıcısı, Dış mekan mobilyaları, Uyandırma Servisi, Havlular bulunmaktadır.

  OCEAN Villası Dalma Havuzlu  Oda Özellikleri: Odanın genişliği  105m2 olup, okyanusun üzerinde yer alan bu villa doğrudan lagüne erişim olup, villalarda özel dalma havuzu(27m2) ,güneşlenme terası ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde Balkon, Veranda/Avlu, Deniz manzarası, Havuz manzarası, Teras, TV, Telefon, DVD Oynatıcı, Uydu Kanalları, Kablolu Yayın Kanalları, Düz Ekran TV, Emanet Kasası, Klima, Çalışma Masası, Oturma Alanı, Vantilatör, Özel Giriş, Kanepe, Ahşap/Parke Zemin, Özel Havuz, Gardırop/Dolap, Kıyafet askılığı, Çamaşır kurutma askısı, Çekyat, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Bornoz, Ücretsiz Banyo Malzemeleri, Tuvalet, Banyo, Terlik, Tuvalet kağıdı, Minibar, Elektrikli Su Isıtıcısı, Dış mekan mobilyaları, Uyandırma Servisi, Havlular bulunmaktadır.

  OCEAN Villası Sunset Dalma Havuzlu  Oda Özellikleri: Odanın genişliği  105m2 olup, okyanusun üzerinde yer alan bu villa doğrudan lagüne erişim olup, villalarda gunbatımı manzarası,özel dalma havuzu(27m2) ,güneşlenme terası ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde Balkon, Veranda/Avlu, Deniz manzarası, Havuz manzarası, Teras, TV, Telefon, DVD Oynatıcı, Uydu Kanalları, Kablolu Yayın Kanalları, Düz Ekran TV, Emanet Kasası, Klima, Çalışma Masası, Oturma Alanı, Vantilatör, Özel Giriş, Kanepe, Ahşap/Parke Zemin, Özel Havuz,Gardırop/Dolap, Kıyafet askılığı, Çamaşır kurutma askısı, Çekyat, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Bornoz, Ücretsiz Banyo Malzemeleri, Tuvalet, Banyo, Terlik, Tuvalet kağıdı, Minibar, Elektrikli Su Isıtıcısı, Dış mekan mobilyaları, Uyandırma Servisi, Havlular bulunmaktadır.

   

  MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

   

  Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
  ParaBirimi:Rufiyaa
  Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
  Uçuş Süresi : 8 Saat 
  Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

  Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
  Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
  Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

  Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

  Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

  MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
  Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

  MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
  Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
  aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
  İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
  İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
  İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
  Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
  Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
  eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

  MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
  Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
  Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

  MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
  Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler,ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

  MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
  Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerininbaşında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

  MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
  Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde,İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

  MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
  Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

  MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  *Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
  *Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
  *Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
  *Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
  *Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
  *Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
  *Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
  *Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
  *Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
  *Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
  *Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
  *Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
  *Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
  *Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.
  *Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.    Çocuklar İçin
    Oda Özellikleri
  Ayakkabı Temizleyicisi Ayrı oturma alanı Ayrı yemek yeme alanı Bağlantılı Odalar
  Banyo Banyo havlusu Banyo Malzemeleri Banyo-Duş
  Banyo-Küvet Banyoda Telefon Bornoz,Terlik vs. Boy Aynası
  Calar Saat Çalışma Masası Dijital TV kanalları Düz ekran TV LCD, LED veya Plazma TV
  DVD Oynatıcı Elektronik Kartlı Anahtar Sistemi Espresso makinesi Farklı farklı dekore edilmiş
  Güneşlenme Alanı Klima Küvet Küvet ve duş birarada
  Minibar (Ücretli) Saç Kurutma Makinesi Yağmur duş başlığı   
    Otel Özellikleri
  * Balayı Oteli 24 Saat Resepsiyon A La Carte Restoran Açık Restoran
  Açık yeşil alan Açık Yüzme Havuzu Atıştırmalık Bar Bagaj Odası
  Bahçe Barı Bahçe terası Balık Tutma Balina izleme
  Barbekü / Izgara Beach Bar Camaşırhane Deniz Bisikleti
  Denize Sıfır Döviz Değişim Olanağı Evcil Hayvan Kabul Edilmez. Geç check out ücrete tabi
  Güneşlenme terası Güzellik Merkezi Kuafor ( Bay&Bayan ) (Ücretli) Kuru Temizleme (Ücretli)
  Yemek şovu Yoga Yürüyüş   
    Spor ve Aktiviteler
  Balık Tutma Bilardo (Ücretli) Canlı Müzik Dalış (Ücretli)
  Motorlu Su Sporları (Ücretli) Motorsuz Su Sporları (Ücretli) Tenis Ekipmanları (Ücretli) Tenis Kortu Işıklandırması (Ücretli)


  Etkinlik &Kampanya

  OTELİN KONUMU

  VIDEO

  Otel Hakkında Düşünceleriniz

  Ad Soyad
  Mesajınız
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  İncelediğiniz Oteller