10. YIL
0216 414 59 59
WhatsApp 05534180777
KUDAFUSHI RESORT & SPA
Maldiv Maldivler
İndirim Fırsatı
Tesis Bilgileri
Fiyatı Sorunuz
KİŞİ | GECE

Adres :

 • Seyahat Sigortası
 • Maldiv Maldivler

 •  

  FİYAT TABLOSU

  Fiyat Sorunuz.

  OTEL BİLGİLERİ

  Tesis Raa Resifi’nde bulunmakta olup ,toplam 107 odası vardır. Male adasına deniz uçağıyla 45 dakikalık mesafededir.

  Beach Villa: Odanın genişliği 92 m2 olup, sahılde yer alan bu vıllada plaj manzarası mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon,TV, klima,ütü,saç kurutma,minibar,DVD Oynatıcı,CD çalar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda açık hava küvet, bornoz, saç kurutma makinesi,banyo malzemeleri bulunmaktadır.Tüm odalarda ücretsiz WiFi mevcuttur.

  Beach Villa Havuzlu: Odanın genişliği 92 m2 olup, sahılde yer alan bu  havuzlu vıllada deniz manzarası mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon,TV, klima,ütü,saç kurutma,minibar,DVD Oynatıcı,CD çalar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda açık hava küvet, bornoz, saç kurutma makinesi,banyo malzemeleri bulunmaktadır.Tüm odalarda ücretsiz WiFi mevcuttur.

  Water Villa: Odanın genişliği 75 m2 olup, deniz üstünde yer alan bu vıllada odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon,TV, klima,ütü,saç kurutma,minibar,DVD Oynatıcı,CD çalar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda açık hava küvet, bornoz, saç kurutma makinesi,banyo malzemeleri bulunmaktadır.Tüm odalarda ücretsiz WiFi mevcuttur.

  Water Villa Havuzlu: Odanın genişliği 85 m2 olup, okyanusun üstünde yer alan bu vıllada özel size ait havuz
  mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon,TV, klima,ütü,saç kurutma,minibar,DVD Oynatıcı,CD çalar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda açık hava küvet, bornoz, saç kurutma makinesi,banyo malzemeleri bulunmaktadır.Tüm odalarda ücretsiz WiFi mevcuttur.

  MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

  Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
  ParaBirimi:Rufiyaa
  Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
  Uçuş Süresi : 8 Saat 
  Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

  Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
  Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
  Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

  Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.her ada bir resort veya bir otel 
  şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

  Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,
  hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

  MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
  Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

  MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
  Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
  aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
  İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
  İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
  İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
  Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
  Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
  eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

  MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
  Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
  Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

  MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
  Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler
  ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)
  yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağ gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

  MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
  Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağındanda oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerinin
  başında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,
  Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

  MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
  Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,
  akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde
  İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

  MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
  Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,
  kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

  MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  *Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
  *Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında 
  otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
  *Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
  *Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında 
  karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
  *Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar
  oldukça az görülmektedir.
  *Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
  *Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
  *Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
  *Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
  *Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
  *Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
  *Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin
  çoğunda kredi kartları geçmektedir.
  *Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetlergiymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise
   herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
  *Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.

   
    Çocuklar İçin
  Mini Club       
    Oda Özellikleri
  Alarm Ayna Ayrı oturma odası Banyo
  Banyo havlusu Banyo Malzemeleri Banyo-Duş Banyo-Küvet
  Banyoda Telefon Bornoz,Terlik vs. Boy Aynası Calar Saat
  Calışma Masası Çalışma Masası Çay /Kahve Makinesi DVD Oynatıcı
  Güneşlenme Alanı Kablosuz İnternet Klima Küvet veya Duş
  Meyve Sepeti Minibar Müzikçalar Özel Havuz
  Özel tasarım banyo/kozmetik ürünleri Saç Kurutma Makinesi Sişe Su Telefon
  Yağmur duş başlığı       
    Otel Özellikleri
  * Balayı Oteli *Aile Dostu *Çoçuk Dostu A La Carte Restoran
  Açık Restoran Açık yeşil alan Açık Yüzme Havuzu Ala Carte Restoran (Ücretli)
  Alışveriş Alanı Bahçe Barı Balık Tutma Barbekü
  Beach Bar Bilardo Masası Doktor (Ücretli) Döviz Değişim Olanağı
  Evcil Hayvan Kabul Edilmez. Fitness Fotoğrafçı (Ücretli) Geç check out ücrete tabi
  Güneşlenme terası Güzellik Merkezi Hizmetçi Servisi Hoşgeldin Sepeti
  Jakuzi Kahvaltı Salonu Kuafor ( Bay&Bayan ) (Ücretli) Kuru Temizleme (Ücretli)
  Sağlık Hizmetleri Spa /Sağlık Merkezi Ücretli     
    Spor ve Aktiviteler
  Balık Tutma Bilardo (Ücretli) Dart Deniz Bisikleti
  Kano Motorlu Su Sporları (Ücretli) Motorsuz Su Sporları (Ücretli) Snorkel Dalma
  Tenis Kortu Işıklandırması (Ücretli)       


  Etkinlik &Kampanya

  OTELİN KONUMU

  VIDEO

  Otel Hakkında Düşünceleriniz

  Ad Soyad
  Mesajınız
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  rüya gibi balayı
  harika bir balayı tatılı geçirdik odamız sahilde havuzlu villaydı yan taraf yeşillik olduğu için gözükmüyordu yemekler bize uygundu özellikle balık ürünleri çok iyiydi deniz uçağı transferinde mutlaka videonuzu hazırlayın manzara muhteşemdi bize yardımcı olan güliz hanıma çok teşekkür ediyorum hatay'tan selamlar
  22.08.2017
  İncelediğiniz Oteller